Бонусна

програма

Власне

виробництво

Цікаві факти про рибу й морепродукти
Важливою складовою здорового раціону харчування кожної людини є риба й морепродукти. Будь-який сучасний дієтолог скаже про це із упевненістю, адже морепродукты містять високоякісний білок і велику кількість найважливіших живильних речовин. При цьому риба й морепродукти не містять насичених жирів й багаті жирними кислотами. Уживаючи дві-три рибних страви або страви з морепродуктов на тиждень, як мінімум удвічі, скорочується ризик розвитку серцево-судинних захворювань.

Корисні властивості морепродуктів
 
Вміст білків у морепродуктах
Морепродукти містять всі 9 незамінних амінокислот, які потрібні організму людини. Завдяки цьому морепродукти – найбільш вдалий вибір для поповнення запасів білка в людському організмі. При цьому, білки, що містяться в морепродуктах, дуже легко засвоюються організмом, швидше розщеплюються й всмоктуються, ніж білки, які містяться у м'ясі та птиці.

Вітаміни й мінерали в морепродуктах
У морепродуктах дуже мало вітаміну С, а от вітамінів групи В, особливо нікотинової кислоти, вітамінів В12 і В6 предосить. Відчутна кількість у морепродуктах і вітаміну В1 (тіаміну). Морепродукти – багате джерело мінералів і кальцію, так необхідних для людського організму. Також морепродукти містять цинк (устриці й ракоподібні), залізо (устриці, сайда, креветки), мідь (устриці, краби, лобстер), калій (мідії, морський гребінець, молюски), йод, фосфор і селен, які є практично у всіх видах морепродуктів.

Холестерин у морепродуктах
У морепродуктах вміст холестерину вкрай низький. У морській рибі вміст холестерину майже нульовий, трохи більше його в молюсках. Більше того, такі молюски як мідії, устриці й морські гребінці містять велику кількість нехолестеринових стеринів, які сприятливо впливають на організм. Ці стерини знижують усмоктування холестерину, що був отриманий із продуктами в той же прийом їжі. Вміст холестерину в ракоподібних, таких як краби або лобстери, відповідає рівню вмісту холестерину в червоному м'ясі, однак істотно нижче рівня вмісту холестерину в яйцях.

Омега-3 жирні кислоти в морепродуктах
Більшість жирів, що містяться в рибі й морепродуктах, складаються з омега-3 жирних кислот. Людський організм здатний створювати тільки насичені й омега-9 жирні кислоти, а виходить, єдиний шлях надходження омега-3 жирних кислот у наш організм – з їжею. Останні медичні дослідження показали, що ці кислоти запобігають виробленню нашим організмом зайвої кількості гормоноподібних речовин, які при високому вмісті в організмі можуть привести до розвитку таких захворювань, як артрити, астма, серцево-судинні захворювання.
 
Поради при покупці морепродуктов і риби

Візьміть собі за правило: купувати рибу й морепродукти тільки в тих магазинах, де є спеціалізовані прилавки й холодильники саме для морепродуктів. Такі магазини легко пізнавані: риба на прилавках лежить у льоді. При покупці морепродуктів, особливо свіжих, незаморожених, варто бути особливо уважним, треба звертати увагу на будь-який дріб'язок, і якщо виникне хоч який-небудь сумнів, то від покупки краще відмовитися. Тільки в такому випадку ви можете бути впевненими, що обрана вами риба й морепродукти безпечні й корисні для вашого здоров'я.

При виборі свіжої риби й морепродуктів обов'язково звертайте увагу на такі фактори:

• Морепродукти повинні лежати на прилавку на тонкому шарі льоду в спеціальному холодильнику. Лід, на якому лежить риба в жодному разі не повинен бути підталим. Рибне черевце обов'язково повинне бути присипане крижаною крихтою. Дрібні морепродукти повинні лежати на льоді тонким шаром.

• Принюхайтеся до морепродуктів. Приємний, солодкуватий запах говорить про свіжість риби. А от "рибний" запах, запах аміаку або кислий запах говорять про зворотне, і вам краще відмовитися від покупки.

• Очі в риби повинні бути чисті, прозорі, трохи опуклі. Несвіжа риба має мутні й злегка провалені очі.

• Луска риби повинна бути яскравою, блискучою, зябра червонуватими, без мутності. На дотик риб'яча тушка повинна бути щільною й пружною.

• При покупці філе, зверніть увагу на те, що текстура свіжого філе щільна, зі злегка блискучим зовнішнім виглядом і свіжим приємним запахом. Від обвітреного й потемнілого по краях філе краще відмовитися.

• Відмовтеся від покупки, якщо раковини молюсків, мідій або устриць ушкоджені або мають тріщини.

• Якщо злегка стукнути по раковинах, то живі молюски, мідії або устриці миттєво закриють її.

• Купувати ракоподібних треба тільки живими. При покупці варто переконатися, що вони ворушать клішнями й ніжками.
 
Поради при покупці заморожених морепродуктів

Заморожені морепродукти можна купити практично у всіх магазинах. Але при покупці заморожених морепродуктів варто бути особливо уважними, тому що про якість продукту ви зможете довідатися тільки вдома, після розморожування. Тому купуйте заморожені морепродукти й рибу тільки в перевірених місцях і магазинах, оптові ринки з їхнього числа краще виключити.

• Не купуйте заморожену рибу й морепродукти, якщо упаковка розкрита або має сліди ушкоджень.

• У супермаркетах намагайтеся вибрати упаковку, що перебуває якнайглибше в холодильнику. Не беріть упаковку, що лежить вище лінії заморозки, позначеної на холодильниках-вітринах.

• При прозорій упаковці уважно огляньте продукт, що перебуває всередині. Якщо умови зберігання були порушені, то ви побачите всередині кристали льоду, іній, шматочки морепродуктов, що змерзлися.

• Якщо риба піддавалася розморожуванню, а потім повторному заморожуванню, то така риба або філе втрачають свою форму й виглядають зім'ятими.

• Відмовтеся від покупки риби й філе, на яких наморожене надто велика кількість льоду. Невелика кількість тонкого й зовсім прозорого льоду на замороженій рибі, говорить про її правильне заморожування.

• Купуючи заморожених молюсків і ракоподібних, таких як креветки, мідії або "морські коктейлі", стежте, щоб морепродукти в жодному разі не були зліплені в одну загальну грудку. Так само важливо, щоб вагові морепродукти містили якнайменше льоду й у жодному разі не мали на собі інею або грудок непрозорого льоду, схожого на сніг.

• Купивши морепродукти, варто якнайшвидше віднести їх додому й помістити в холодильник або на лід. Свіжі риба або морепродукти повинні бути приготованими в день покупки. Заморожені ж морепродукти треба зберігати в морозильній камері.

Як правило, дрібні морепродукти перед готуванням не розморожують: в окріп їх кладуть прямо в замороженому виді. Заморожену рибу розморожують у холодильнику при температурі від 4 до 5 градусів тепла. Для збереження більшої частини смакових якостей.


За матеріалами: www.kedem.ru
 



  • Новости Новини
  • Интересно знать Цікаво знати