Бонусна

програма

Власне

виробництво

Корисні властивості огірків
Навесні й улітку свіжі соковиті огірки займають почесне місце на нашому столі. І навіть узимку цей овоч продовжує радувати нас своїм хрустким смаком. Різні способи засолу дозволяють зберегти корисні властивості огірків до самої весни.

Огірок – древня рослина

Огірок – однеа із найдревніших рослин. Він був розповсюджений у древній Індії близько 6 тис. років тому. Дикі зарості цієї рослини, що в'ється по деревах, дотепер зустрічаються в Індії. Обробляли огірки й у Єгипті, і в Греції. Про це свідчать численні фрески із зображенням огіркової ліани, якими прикрашали стіни храмів. Швидше за все, до слов'ян огірки потрапили зі Східної Азії. Русичі знали про цей овоч ще з IX століття.

Виявляється, що огірок – це одна з деяких рослин, плоди якої в їжу вживають недоспілими. "Агурос" – приблизно так звучить назва цього овочу по-грецьки, і означає воно "неспілий". Солити огірки вперше навчилися вавілоняни в третьому тисячоріччі до н.е., а в Біблії солоні огірки згадані всього два рази. Протягом століть огірки солили в бочках. В 1820 році н.е. у Франції сталася справжня революція – відкриття способу закочування огірків у банки.

Корисні властивості огірка

Хоча огірок на 95% складається з води, у 5-6%, що залишилися, міститься багато цукру (глюкоза й фруктоза, крохмаль), білок й клітковина. Зміст корисного вітаміну В2 в огірку більше, ніж у редисі, вітаміну В1 більше, ніж у буряку, йоду більше, ніж в інших овочевих культурах. Помічено, що дрібні плоди огірка містять більше аскорбінової кислоти, а зі збільшенням розміру плода її вміст знижується. Ще в огірках міститься каротин, хлорофіл, фолиєва, кавова й інша кислоти. В огірках є калій, фосфор, кальцій, магній, натрій, залізо, кремній, хлор, алюміній, марганець, нікель, мідь, цинк, свинець, хром, срібло, титан, кобальт, цирконій та інші речовини.

Дієтичні й корисні лікувальні властивості мають 12-денні зав'язі огірка. Високий вміст калію в огірках прискорює рух води в організмі людини. Огірок є сильним сечогінним засобом, видаляє набряки, знижує артеріальний тиск, попереджає дистрофічні й запальні процеси в міокарді й сприятливо діє при порушеннях серцевого ритму. Ґрунтові огірки мають більшу кількість корисних властивостей, ніж тепличні.

Огірки мають антисклеротичні, антитоксичні, болезатамуючі, гіпотензивні, жарознижуючі, протипухлинні, послаблюючі, спазмолітичні властивості. Сполучення лужних солей, калію і йоду в огірках незамінно при серцево-судинних захворюваннях і хворобах щитовидної залози. Органічні кислоти необхідні при розладах травлення, секреції шлунка й підшлункової залози, печінці, моторній функції кишечника. Наявність цинку робить огірок корисним для діабетиків. Огірковий сік тамує спрагу, охолоджує організм у лихоманці, очищає від шлаків, попереджає перехід вуглеводів у жири, сприяє кращому засвоєнню білків і жирів, нейтралізує кислі продукти, попереджає відкладення солей.

Застосування огірка й огіркового соку в косметології

На основі огірка в косметології роблять різні тоніки, маски, які очищають шкіру, освітляють пігментні плями. До того ж огірок має здатність знімати набряки очей, тому при утомі косметологи рекомендують покласти кружок огірка на повіка на 10 хвилин. Огірковий сік відмінно допомагає при захворюваннях зубів і ясен – приміром, при пародонтозі. Нігті й волосся також будуть вдячні, отримуючи комплекс мінеральних речовин, які містить огірковий сік. Склянка огіркового соку на день забезпечить здорове волосся, допоможе припинити їхнє випадіння й не допустить розшарування нігтів. Якщо є проблеми зі шкірою, дуже добре приймати огірковий сік у сполученні із соками моркви й салату. Цей коктейль зробить шкіру пружною, надасть їй здорового кольору.

За матеріалами: www.mycharm.ru, www.medsovet.info
 



  • Новости Новини
  • Интересно знать Цікаво знати