Споживання достатньої кількості води – життєво необхідна умова для існування людини.
Запаси води потрібно заповнювати щодня, тому що вона, будучи незамінним учасником обмінних процесів, постійно витрачається на різні потреби нашого тіла.
Схуднення й вода
Існує теорія, що надлишкове споживання води сприяє схудненню, тому що вода сама по собі не несе в собі ніяких калорій і, потрапляючи в організм у більших кількостях, створює відчуття наповнення шлунка, через що людина зовсім не хоче їсти.
На жаль, «обдурити» організм не вийде. Вода, яку ми п'ємо, надходячи в шлунково-кишковий тракт, сприяє виділенню травних соків, а це ще більше підсилює почуття голоду.
От чому багато лікарів радять пити воду за 20-30 хвилин до їжі або через 1,5-2 години після. Останнє пов'язане з тим, що вода, що попадає в шлунок відразу після їжі, розбавляє шлунковий сік і переносить його вміст у дванадцятипалу кишку завчасно. А це негативно позначається на процесі травлення.
Будівельний матеріал для організму
Організм дорослої людини на 65% складається з води. І чим старше людина, тим менше цієї рідини втримується в організмі. У людей похилого віку цей показник становить приблизно 57%, а в немовлят – 75-80%. Різні органи й тканини нашого тіла містять різну кількість води. Найбільше рідини міститься в м'язовій тканині. За нею слідує кісткова тканина, і лише четверте місце в цьому списку займає кров.
Якість води
У воді міститься більшість необхідних організму речовин: кальцій, магній, натрій і ін.
Особливо багата цими елементами мінеральна вода, що, перш ніж потрапити на прилавки магазинів, проходить строгу перевірку якості. Смак і склад мінеральної води постійний і регламентується дуже жорстко.
Наступною по вмісту мінералів іде вода із джерел.
Що стосується водопровідної води, то вона відповідає всім існуючим стандартам, але її якість, особливо в великих містах, залишає бажати кращого. Тому багато людей переходять до вживання води «із пляшки» або використовують у своєму побуті фільтр для очищення води.
Вода є частиною організму, використовується для побудови клітин і тканин, і в наших же інтересах, щоб вона була якісна й чиста.
Скільки води потрібно пити?
Коли кількість поступання води у наш організм зменшується, наступає зневоднювання – збільшується в'язкість крові, а це у свою чергу негативно впливає на постачання тканин киснем і живильними речовинами. Людина починає втрачати у вазі, знижується працездатність, з'являється почуття спраги.
Якщо не усунути дефіцит рідини на цьому етапі, все може закінчитися досить трагічно.
Надлишкове надходження води теж по-своєму шкідливе. Це приводить до збільшення навантаження на серце й нирки через те, що збільшується обсяг крові, що циркулює по судинах і проходить фільтрацію в нирках.
Людському організму на добу потрібно приблизно 2-2,5 л води. Якщо бути зовсім точними, то потреба у воді рівняється 30-40 г рідини на 1 кг маси тіла. Причому у вигляді рідин в організм повинна надходити приблизно половина цієї води. Мала частина води, необхідної для нашої життєдіяльності – приблизно 0,3 л, - утвориться в самому організмі. А все інше доводиться на долю твердої їжі.
Так що твердження, що дорослій людині в день необхідно випивати по 2 літри води, не зовсім вірне.
У випадку з вагітними ця цифра трохи інша. У першій половині вагітності (перший триместр і початок другого) жінці потрібно 2-2,5 л рідини. Починаючи з 20-22 тижнів вагітності кількість рідини потрібно зменшити до 1,5 л на добу. Варто пам'ятати, що, говорячи про кількість рідини, мається на увазі вся рідина, що сумарно надходить в організм із їжею.
Ксенія К. За матеріалами Брови.net
ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ